Ukončení projektu| BORS Břeclav a.s. - nákladní a osobní doprava, celní služby, autosalon a servis Renault, tenisový areál

Ukončení projektu

 

Projekt „Pořízení nízkoemisních vozidel pro veřejnou dopravu – ekologická a bezbariérová MHD v Břeclavi“ je u konce!

Dne 31. 8. 2018 byl ukončen projekt „Pořízení nízkoemisních vozidel pro veřejnou dopravu – ekologická a bezbariérová MHD v Břeclavi“. V rámci tohoto projektu pořídila společnost BORS Břeclav a.s. celkem 14 nízkopodlažních vozidel CNG. Investice do vozového parku byla ve výši 89,9 mil. Kč, podstatná část nákladů byla pokryta z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Městská hromadná doprava v Břeclavi je tak kompletně zajištěna novými nízkopodlažními autobusy na alternativní pohon CNG, které zvyšují kvalitu, bezpečnost a komfort městské hromadné dopravy.

Všechna vozidla jsou identická. Jedná se o městský typ autobusu SCANIA CITYWIDE LF s celkovou délkou 12 metrů. Jsou plně nízkopodlažní, bezbariérová, vybavena vnitřním elektronickým a akustickým systémem pro informování cestujících včetně nevidomých a slabozrakých osob. Na střeše vozidla jsou instalovány 4 plynové láhve s celkovým objemem 1280 litrů na stlačený zemní plyn. Tato kapacita zajišťuje celkový dojezd autobusu cca 400 km. Ve vozidle jsou k dispozici USB nabíječky na mobilní zařízení, které jsou umístěny na celkem 5 místech, a také wifi router pro možnost připojení na internet. Všechny autobusy městské dopravy jsou nyní klimatizované.

Hlavním cílem projektu bylo zvýšení kvality a komfortu městské hromadné dopravy, zvýšení její bezpečnosti. Městská doprava je nyní dostupnější především pro seniory, rodiče s dětskými kočárky a malými dětmi, cestující se zdravotním a pohybovým postižením. Rozvinutím vozového parku městských autobusů s alternativním pohonem CNG povede ke zlepšení kvality ovzduší ve městě Břeclav. Cíle projektu byly splněny.Karel Kos
Pojď jezdit k námTenis, sauna, posilovna a další výhody.Zjistit více
Roman Špaček
Pojď pracovat k námFinanční jistota, osobní růst a další výhody.Zjistit více